آرشیو موضوعی: گزارش و یادداشت تعداد اخبار : 0
تحلیلی بر گفتگوی شهردار کنگان

آیا در عرصه تغییر جای متغیّرها خالی می ماند؟

آنجائ که موقعیت مبنائی و کارکردی شهرداری و رویکرد شهردار برای آحاد شهروندان مهم و تا حدی چشمگیر در امور شهری حیاتی تلقی می شود از زمان طرح انتخاب شهردار جدید با مطرح شدن شدن هر گزینه ی چاره ی جز مراجعه به آرشیو مستند رسانه ها و مرتبطین کاری در دوران مسئولیت برای آشنائی هر چه بیشتر با میزان کارآئی وی برای علاقمندان به مفاهیم توسعه و مدیریت شهری باقی نمی ماند و علاوه بر این پایه منتظر بودم تا بنوعی نوع نگاه و طرح دیدگاهشان از فاصله ی نزدیکتر مورد بررسی قرار دهم شاید بررسی مصاحبه اولشان فرصتی مناسب در این راستا باشد.

کیهان توقیف شد اما خباثت آل سعود متوقف نمی شود

کیهان توقیف شد اما فکر کیهانی را نمی توان متوقف کرد کیهان یک رسانه است و شریعتمداری یک شخصیت هر دو محدویت پذیرند اما شاخص ها نامحدود و کهکشانی هستند.

نزول رتبه جهانی ایران در فضای کسب و کار جهانی بر سرمایه‌ گذاری خارجی

در شرق خلیج فارس، ایران در رتبه 124 جهانی قرار گرفته است که از چالش برانگیزترین شرایط سرمایه گذاری برای فعالیت شرکت ها برخوردار است با توجه به فساد اداری و مالی و نگرانی جدی شرکت های بین المللی که از احتمال وقوع و اعمال تحریم های جدید بین المللی واهمه دارند.

دنیای ترسناک مدلینگ و مانکن سازی از دختران

بسیاری از دختران در معرض خطر از پشت صحنه های تاریک و تیره کارگاه های مدل چیزهای زیادی نمی دانند، تا زمانی که بدن او در این پروسه با فشارهای روحی و فیزیکی تحمیل شده توسط صنعت مد به یک مدل تبدیل شود.

آیا عدالت سوزی در کنگان نهادینه شده است؟

اگر کسی دلش به حال مردم فراموش شده این دیار می سوزد آستین همت بالا بزند وبرای احیای حقوق ایشان دست بکار عملی و پرنتیجه بزند. جلسه و نامه نگاری و مصاحبه کافیست.

تحلیلی بر منبع و مقصد پروپاگاندای و تخریب علیه سپاه پاسدران

سپاه پاسداران انقلاب با قدرت نرم چشمگیر محبوبیت بین مردم منطقه و برخورداری از قدرت سخت موشکی و پهبادی و سایبری و جنگ الکترونیکی مقام چهارم و پنجم جهانی و دکترین موثر برتر دفاعی مانعی جدی محسوب می شود. که باید با تخریب وجهه ی ملی، منطقه ی و جهانی و فرسایش اقتصادی تضعیف شود بنا به گفته ی برخی اندیشمندان آمریکایی ترامپ بدنبال جهان بعد از حقیقت است.

رهبری فرهمند انقلاب اسلامی و مطالبه ی پیشرفت علمی

شیوه نامه ی پیشرفت علمی در جهت پوشش شکاف بین شتاب فن آوری بین المللی و عقب ماندگی کشور، دیدگاهی بی بدیل است که چشم انداز پیشرفت کشور را تضمین می کند.
دیوید هیرست مدیر تحریه میدل است آی:

ایران برنده تحولات اخیر کردستان عراق است

باکمی دقت آشکار است که اسرائیل با ارسال سیگنال هایی به بارزانی پروژه ی تحولات اخیر اقلیم کردستان را آغاز کرد با وجودی که اینها حزب کارگر کردستان را تروریست خوانده بودند تلاش های اولیه اسرائیل در منطقه بود که به طور عمومی به مقدمه چینی برای عملی کردن این اقدام پرداخت.

فریبکاری دولت آمریکا و صهیونیست ها در عصر حماقت

دولت آمریکا علیرغم انتخابات غیر منتخب است با نام دموکراسی به قدرت می رسند و از طریق نمایندگان شان به مردم امریکا دروغ می گویند که صحنه سازی حادثه ی 11 سپتامبر نمونه بارز آن است آنها بسیار خونسرد بصورتی مخفیانه بشكلی سازمان یافته حقوق شهروند آمریكایی را پا می گذارند.
ایندیپندنت:

تعالیم اسلام راه حل مشکل آزار و اذیت و تعرض به زنان در جامعه را ارائه کرده است

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در مقاله ای درباره راه حل های اسلامی منتشر کرد که می تواند به کاهش آزار و اذیت در جهان حاضر کمک کند.
تحلیگر مشهور بین المللی:

نه گفتن به ترامپ کافی نیست

نائومی کلاین در کتاب نه گفتن برای ترامپ کافی نیست نوشت: ترامپ مریخی نیست بلکه یک افراطی به تمام معناست.که نتیجه جمع منطقی بسیاری از خطرناک ترین روند های حاکم برجهان طی نیم قرن گذشته است.

رها سازی قیمت ها و ضعف نظارت بر بازار بر عهد چه کسانی هست؟

مجموعه ای از سیاست های اقتصادی است که در دهه های اخیر گسترش یافته است. گرچه اصطلاح به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد اثرات آن واضح است فقرا فقیرتر و ثروتمندان ثروتمندترند
واشنگتن پست:

تدبیر سردار سلیمانی باعث کنار کشیدن ترامپ از کردستان عراق شد

آدام تایلور تحلیلگر امور بین الملل نویسنده واشنگتن پست که در دانشگاه های منچستر و کلمبیا تدریس می کند طی مقاله ی با عنوان بالا مجبور شد بنوعی اعتراف کند که تدبیر سردار سلیمانی ترامپ را وادارکرده است تا خود را بیش از این در غائله ی کردستان عراق درگیر نکرده و بشکل غافلگیر کننده ی از آن کنار بکشد.

از فناوری هسته ای در کشاورزی چگونه استفاده می شود؟

اکنون از بخش فناوری هسته ای فناوری و تکنولوژی های مرتبط با آن برای انطباق با تغییرات آب و هوایی استفاده می شود زیرا بکارگیری آن باعث افزایش بهره وری منابع و افزایش تولید پایدار می شود.

لفاظی های ترامپ و نقطه اشتراک عربستان و اسرائیل

برنی سندرز "سناتور عضو سنای آمریکا گفت: عربستان منبع تروریسم بین المللی است و باید آمریکا در روابط خود با اسرائیل تجدید نطر کند.

دام سازمان سیا برای دانشمندان هسته‌ای ایران

از آنجایی که نزدیک شدن به دانشمندان در ایران دشوار بود سازمان اطلاعاتی سیا آنها را به کنفرانس ها در کشورهای دوست یا بی طرف دعوت کرده و جذب کرد. و در این زمینه مشورت با اسرائیل یک راهکار جدی بود آژانس برای انتخاب افراد بالقوه در این زمینه با ایجاد یک کنفرانس در موسسه معتبر علمی از طریق یک واسطه که معمولا یک تاجر بوده بکارگرفته شده است.
تحلیگر غربی:

آمریکای غمگین و افول قدرت مرکزی جهان

آمریکایی که بعنوان غول اقتصادی و فناوری و ابرقدرت نظامی معرفی می شد اکنون باید در قالب آمریکایی دیگری به عنوان آمریکای غمگین تعریف شود همان طور که در عنوان کتاب آمده است. این غم انگیزی آمریکا در طول پنج سال تمام که در آنجا زندگی کرده ام و نحوه زندگی مردم آن را با توجه به پتانسیل های موجود با تمام ادراک دریافته ام.

چرا شرکت های بزرگ بین المللی برای استخدام هکرها تلاش می کنند؟

هکرها توانسته اند کمپین های حمله بسیار پیچیده و گسترده را با بیش از 45.000 مورد نفوذ در بیش از 100 کشور در سرتاسر جهان از جمله شرکت های نفت و برق، مخابرات، بانک ها و بیمارستان ها و حساب های شخصی و سازمان های دولتی و غیر دولتی طراحی کرده و آنها را هدف قرار دهند.

جایگاه خلاقیت و ابتکار در مدیریت شهری

افزایش نشاط و شادابی شهر و شهروند موجب کاهش انواع بیماری ها می شود. سازگاری برنامه ریزی شهری با اصلاح معابر خیابان ها و کوچه باعث کاهش سرعت خودرو و موتورسیکلت ها و به حداقل رسیدن تصادفات می شود.

آب پایتخت انرژی کشور خوردن ندارد/ اینجا بازار آب‌فروشی‌ها سکه است

کد خبر : 329649 تاریخ ثبت : 1396/7/16 07:19:51 قیمت آب بوشهر ۱۰۰ برابر دیگر شهرها آب پایتخت انرژی کشور خوردن ندارد/ اینجا بازار آب‌فروشی‌ها سکه است طعم بد آب شرب در شهرها و روستاهای استان بوشهر به گونه‌ای است که حکایت رفتن به چشمه و آب سالم و زلال آوردن هنوز در اینجا مرسوم است، البته با کوزه‌های جدید و چشمه‌های مدرن!
برو به صفحه »