آرشیو موضوعی: گزارش و یادداشتتعداد اخبار : 0

تابلوی سنجش میزان آلودگی هوا کنگان همچنان خاموش است+ تصویر

هجوم ریزگردها وآلودگی هوا روز یکشنبه و امروز به کنگان مردم این شهر را کلافه کرده و باعث تعطیلی مدارس شد علاوه بر بروز مشکلات جدی برای سیر روزمره زندگی جاری، شهروندان عواقب ریزگردها را به جان خریده و ناچار چشم به اقدامات عاجل مسئولین دوخته اند.

جام جهانی قطر فرصتی برای کنگانی ها

روابط اقتصادی بندرکنگان با کشور قطر دارای قدمتی در امتداد حدود یک قرن است. از گذشته ی دور تامین اقلام دو طرفه مورد نیاز بخصوص در حوزه خواربار و مایحتاج روزانه در دو دهه ی اخیر تهیه سیمان و برخی مصالح ساختمانی دیگر علیرغم همه ی فراز و نشیب های روابط سیاسی دو کشور نقشی غیر قابل انکار داشته است.

ایجاد وزارتخانه جدیدی به نام تنهایی در انگلستان

بر اساس گزارش منتشر شده در مجله تایم آمریکا در سال گذشته، یک کمیته تخصصی انگلیس آشکار کرد که حدود 9 میلیون نفر در سراسر این کشور اغلب اوقات یا بطور همیشگی از احساس تنهایی، رنج مبرند این وضعیت از نظر پزشکی می تواند پیامدهای مضر را به همراه داشته باشد.

مشکل روانی ترامپ مردم را با خطراتی بزرگ روبرو کرده است

ترامپ اکنون بصورتی آشکار بصورت منبع سوژه های متنوع جنجالی و مضحک برای بسیاری از گزارشگران، عکاسان و مخاطبین رسانه ها در بیشتر نقاط جهان تبدیل شده است.

جاهلیت سنتی و سیر بازتاب این تفکر در عصر ما

عادات اخلاق و کنش و عکس العمل روزانه مردم و منحصربه فرد آن عصر خواب راحت هر محققی، اندیشمندی و مصلحی را آشفته کرده است.در نگاه اول که به این نوع زندگی می نگریم شاید هم راحت و باب طبع باشد اما عدم توجه به چارچوب نظام خانوادگی و خویشاوندی حتی به صورت تلفنی و پیامی و بریدگی از ریشه اقوام و عشیره و بی ارتباطی با آنان تبعاتی دیگری نیز بدنبال دارد.
فیلسوف یهودی:

اورشلیم برای یهودیان مقدس نیست

یهودی شدن قدس برای مقدس کردن اسرائیل است. زیرا اورشلیم هرگز بالاتر از سیاست نبوده و هرگز آن مکان قلبهای ما نبوده است.

مدیریت شبکه های اجتماعی

چند سال اخیر دستگاههای جاسوسی آمریکا، غرب و اسرائیل نه به طور تصادفی یا بدون تحقیق و آزمایش با استفاده از رسانه های جدید در مدیریت بحران کارکنان عادی و کارشناسان رسانه ها توان بالقوه تلفن همراه به شبکه های اجتماعی متنوعی چون تلگرام ،فیس بوک، توییتر، مای اسپیس و سایر ابزارهای مشابه برای ایجاد بحران ها و یا مدیریت بحران ها را سازماندهی کرده اند.
ترامپ:

کودتای عربستان را مهندسی کردیم و مهره خودمان را در قدرت گذاشتیم

لایمر با اشاره به بن سلمان، توضیح می دهد ما مهره مان را در قله قرار دادیم این واقعه ی پس ازعهده داری ولی عهدی محمد بن سلمان عربستان سعودی صورت پذیرفته است.

منتخبی که برای مردم وقت ندارد

یکی از مشکلات ساحل نشینان بندر را که ته لنجی نامیده اند چرا ته لنجی را یک عبارت کوتاه گذرا می بینند درحالی که ملوانان سال ها از این مسیر حداقلی گذران زندگی را نسل به نسل تجربه کرده اند.

حباب شهری بنام کنگان

ما مردم اینجا چقدر قناعت پیشه و خوش باوریم. دیروز دیدند فراموشکاریم خودشان را بجای "خودمان "جازدند، دیدند کم زبانیم و در ابراز حرف یومیه مان مانده ایم؟ بجای ما حرف زدند آن هم چه جالب حرف خودشان زدند و بعد به درک مان قالب کردند که این حرف شما بود که زدیم.
مرکز تحقیقات پیو

اعتبار آمریکا در جهان به شدت کاهش یافته است+ نمودار

مرکز تحقیقات پیو: 68درصد از مردم آمریکا می گویند که ایالات متحده کمتر از گذشته در جهان مورد احترام است.

حماسه 9دی پیچیده ترین فتنه قرن را خنثی کرد

بعضی از فرصت طلبان به دنبال یک تفاوت و حتی یک سوء تفاهم هستند تا ائتلافی تصنعی برای سست کردن مبانی قانونی کشور ایجاد کنند و حتی به ثبات و آرامش کشور ضربه بزنند تا شاید بتوانند خواسته ی نابحق خود را به ملت تحمیل کنند.

بی آبرویی داخلی و بین المللی دولت آمریکا

رسانه های بین المللی با طنز پردازی به اظهارت ترامپ واکنش نشان دادند.
دم حقوق بشر آمریکایی بیرون زد

آمریکا زنان را شهروند بحساب نمی آورد + آمار وارقام

درصد بالای خشونت علیه زنان در آمریکا تأثیر منفی بر اقتصاد آمریکا داشته و دولت آن کشور سالانه بیش از 50 میلیارد دلار برای هزینه های درمانی زنانی که از لحاظ جسمی تحت تأثیر خشونت قرار دارند هزینه می کند.
واشنگتن پست:

چرا شورای امنیت محمد بن سلمان را مجازات نمی کند

حماقت های بن سلمان، عربستان را به سوی پرتگاهی وحشتناک سوق داده است او اکنون نه تهنا بعنوان یک جنایتکار جنگی بلکه بعنوان شریک فاسد، فساد و تبه کاری تیم دونالد ترامپ در خیانت به مسلمان و کشور خود است.

سرمایه داری و ترفند گسترش هوس مصرف رویه کالا

نظام سرمایه داری جهانی به حامی سر سخت و طرفدار سیاست ها و مشتاق توسعه ی برنامه ها یک رژیم یا حکومتی در روابط و سیستم بین الملل تبدیل می شود.
مجله ی آمریکایی

حیله ی موشکی نیکی هیلی علیه ایران بی اعتبار است

نیکی هیلی نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد با طراحی یک کنفرانس مطبوعاتی در پایگاه نظامی اناکو ستا بولینگ در واشنگتن به ارائه آنچه که او آن را به عنوان "بازیافت قطعات موشک شلیک شده توسط نیروی موشکی یمن به عربستان سعودی و رد پای ایران به جو سازی علیه آن کشور پرداخته است.
مورخ آمریکایی:

104 جنگ برای ازبین بردن فرهنگ و تمدن کشورها

لارنس دیویدسون مورخ آمریکایی در کتاب نسل کشی فرهنگی می نویسد: جهان معاصر شاهد بوده است که پس از جنگ جهانی نزدیک به 104 جنگ با نقش رسانه ها در قلع و قمع فرهنگی و فیزیکی علیه جوامع هدف انجام شده تا فرهنگ بیگانه جایگزین فرهنگ و تمدن جامعه ی هدف شود.
رئیس ستاد ارتش پاکستان:

اشغال فلسطین را مانند اشغال کشمیر می بینیم

سایت اردو زبان جئو پاکستان در گزارشی نوشت : سرلشکر قمر جاوید باجو، رئیس ستاد ارتش پاکستان، گفت که اهمیت مسئله فلسطین برای کشورش همانند مسئله کشمیر است.

گوگل خطرناک، فریبکار و خیانتکار است

گوگل و خدمات ظاهری آن در مناطق مختلف به ویژه پس از مدیریت گوگل بر بسیاری از سیستم عامل های تلفن های هوشمند، باعث شده تا اکثریت انسان ها با دیجیتال برهنه روبرو باشند.
برو به صفحه »