آرشیو موضوعی: تاریختعداد اخبار : 0

تصاویر منتشر شده از مومیایی، شیادی است

عبدالله شهبازی، نویسنده و مورخ با ارائه دلایلی، انتساب مومیایی کشف شده در شهرری به رضا شاه پهلوی را رد و آن را شیادی دانست.

اسب تک شاخ در ماه و مومیایی در شاه عبدالعظیم!

برای آنان که از روبرو شدن با پرسش‌های اساسی و سخت‌ گریزانند چه بهتر که مردم سرگرم پیدا شدن اسب تک شاخ در ماه و مومیایی در شاه عبدالعظیم باشند. هرکس هم با این لذت جمعی مخالفت کند، مرتجع و واپسگرا و ضد نظر و خواست مردم است. این شعبده‌بازی مدرن و هوشمندانه، لایک ندارد؟!

پرسش‌های شوکه کننده پدر شهیدی که مثل منور نورانی بود +‌عکس

برای اعلام خبر شهادت به خانواده ایشان مراجعه کردند پدرشان پرسیده بود: «قبل از اینکه چگونگی شهادت او را بیان کنید چند سوال می‌پرسم؟»...

فرمانده‌ای با هوش فوق‌العاده‌ در کارهای اطلاعاتی +‌عکس

او در عملیات‌های بیت‌المقدس و رمضان نقش مؤثری در مأموریت‌های تیپ 7 ولیعصر (عج) داشت تا اینکه به مسئولیت اطلاعات قرارگاه لشکری قدس منصوب گردید. در سال 1362 دوره فرماندهی و ستاد را در ارتش طی نمود.

کشف پیکر ۴ شهید دفاع مقدس از لابلای باتلاق + عکس

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: در استمرار عملیات جست‌وجوی شهدا و در دومین روز از عملیات تفحص در سال جدید، پیکرهای چهار شهید عزیز دوران دفاع مقدس کشف شد.

آوینی گفت: باید به «عُرْوَةِ الْوُثْقَای» آیت‌الله خامنه‌ای وصل شویم

زرشناس با بیان خاطره‌ای از شهید مرتضی آوینی گفت: سال 1368 آوینی در اتاق سردبیری مجله سوره گفت «ما باید به «عُرْوَةِ الْوُثْقَی» آیت‌الله خامنه‌ای بچسبیم که راه نجات فقط همین است».

کتاب «کشف الحیره» منتشر شد

کتاب «کشف الحیره» تألیف سید محمداسماعیل مدرس خاتون آبادی با مقدمه، تصحیح و تحقیق علی کرباسی زاده اصفهانی به همت موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منتشر شد.

آیا جناب قنبر غلام امیرالمومنین(ع) بود؟

قنبر در مواقع حساس مورد توجه امیرالمومنین(ع) بود و در نقل‌ها داریم که درچنین مواقعی امیرالمومنین(ع) او را می‌طلبیدند و مأمور کار مهمی می‌کردند.

آیت‌الله سید محمد باقر صدر؛ مغز متفکر امت اسلامی

برگزاری تفسیر موضوعی قرآن از کارهای شگفت انگیز آیت الله صدر برای بیداری مردم عراق و آماده کردن آنها برای قیام بود.

دیدگاه علاّمه‌ طباطبائی درباره تأویل

علاّمه طباطبائی معتقدند که واژه تأویل در قرآن ناظر به امر عینی است و فقط در این معنا به کار رفته است. وی تأکید و تصریح فرموده‌اند که همه حقایق و مفاهیم قرآنی، از حُکم و موعظه و حکمت، مستند به آن حقیقت متعالی است ... .

تقطیع سخنان مرجع تقلید در سایت وزارت بهداشت/ هیاهو برای حذف «طب‌اسلامی» +عکس

وزیر بهداشت در حالی با مراجع عظام تقلید دیدار و در خصوص مباحثی از جمله طب اسلامی گفت‌وگو کرد که پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه در اقدامی تامل برانگیز سخنان یکی از مراجع عظام تقلید را تقطیع و بخش دفاع این مرجع از طب اسلامی را حذف کرد.

مردم ایران قهرمانان خود را در آثار حاتمی‌کیا می‌جویند

مردم ایران ابراهیم حاتمی‌کیا و آثارش را دوست دارند، چرا که مردمان این سرزمین قهرمانانشان را در آثار حاتمی‌کیا می‌جویند.

فراز و فرودهای خاندان شیرازی در آیینه تصاویر/ رهاورد مرجعیت خاندان شیرازی در طول56 سال اخیر

پس از درگذشت آیت‌الله حاج سید میرزا مهدی شیرازی، فرزندش آیت‌الله سید محمد شیرازی ــ که در سنین جوانی بود ــ مدعی اجتهاد و مرجعیت گشت و موفق شد که برخی مریدان پدر را به سوی خویش جذب نماید. اجتهاد وی از سوی مراجع نامدار نجف و کربلا مورد تخطئه قرار گرفت، با این همه وی با اتکاء به برخی پیروان خویش، به فعالیتهای خود در عراق، کویت و ایران تداوم بخشید.

شهید رتبه یک کنکور/ نگذارید حرف امام(ره) زمین بماند

شهید احمدرضا احدی رتبه یک آزمون سراسری سال ۱۳۶۴ بود؛ اما در نهایت در کنکور عشق و شهادت شرکت کرد و خود را جاودانه ساخت.

کدام روحانیون از آیت‌الله جنتی بزرگ‌تر هستند؟+اسامی

آیت‌الله جنتی از دوره اول شورای نگهبان در سال 1359 به عنوان عضو فقهای این نهاد منصوب شد و از سال 1371 دبیری شورا را برعهده داشته‌است.

صدایمان را چگونه به گوش خدا برسانیم؟

انسان به خاطر محدودیت‌هایی که دارد از درک مصلحت و دور اندیشی خدا بی‌خبر است، اما گاهی با به وجود آمدن برخی اتفاقات متوجه می‌شود درخواستی که از خدا داشته، یا الان به صلاح نبوده یا نکتۀ دیگری در میان بوده است.

عکسی دیده نشده از شهید حسین فهمیده

در این مطلب تصویر دیده نشده از محمدحسین فهمیده یکی از رزمندگان بنام جنگ ایران و عراق که در عملیات استشهادی به تانک‌های عراقی به شهادت رسید را مشاهده می کنید.

هفت نکته مهم درباره فرقه شیرازی‌ها/ رفتار انگلیسی‌ها را چگونه باید تحلیل کنیم؟/ وقتی شاگرد روی دست استادش بلند شد

تحلیل‌ها می‌گویند این بازی هدفمند از سوی سرویس‌های امنیتی، سیاسی و رسانه‌ای دولت انگلیس طراحی و اجرا شده است.

ژنرال محبوبی که بلای جان داعش شد! (+تصاویر کمتر دیده شده)

امروز سالروز تولد مردی است که ژنرال خاورمیانه لقب گرفته فرمانده ای بزرگ به نام حاج قاسم سلیمانی. مردی زاده شهر شهید پرور کرمان ، که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات شان در جمع ایثارگران و خانواده های شهدای استان کرمان در سال 1384، از ایشان با عنوان " شهید زنده " یاد می کنند.

ایمانشان در سرما یخ نزد!+عکس

عملیات کوهستانی کربلای 7 که در تاریخ 13 اسفند سال 65 با رمز (یا مولای متقیان 7) در منطقه‌ عمومی‌ حاج‌ عمران‌ - محور شمالی‌ جنگ‌ آغاز شد، شرایط بسیار سختی را برای رزمندگانی که قرار بود آنجا بجنگند به وجود آورده بود.
برو به صفحه »